Otázky a odpovědi

1) Sabiflor je veterinární přípravek. V čem se liší od běžných doplňků krmiv?

Veterinární přípravek Sabiflor prošel před uvedením na trh důkladným schvalovacím procesem v Ústavu pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv v Brně. V průběhu certifikace byly posouzeny jeho účinky a bezpečnost pro psy. Na rozdíl od běžných doplňků krmiv tak podléhá přísnějším kontrolám a účinnost všech aktivních látek v receptuře je podložena mnoha výzkumy.  

 

2) Je Sabiflor určený i pro zdravé psy?

Ano, zdravým psům Sabiflor napomáhá budovat silnou imunitu. Pro maximální efekt doporučujeme kúru opakovat 2 - 3x ročně.

  

3) Jaké je doporučené dávkování?

Štěňata mladší 6 měsíců užívají ½ sáčku denně. Štěňata starší 6 měsíců a dospělí psi 1 sáček denně. V případě mladých štěňat tedy jedno balení vydrží na 2 kúry (2x 21 dnů), u dospělých psů balení pokryje jednu kúru.

 

4) Musím dodržet celou 21denní kúru?

Jedná se o optimální délku kúry. Pokud se rozhodnete ji ukončit předčasně, nic se neděje. Pro dosažení nejlepší imunitní odpovědi doporučujeme dodržet celou 21denní kúru.

 

5) Mohu Sabiflor rozpustit ve vodě?

Ano, Sabiflor můžete rozpustit v malém množství vody, pokud to Váš pejsek preferuje. Takto připraveným roztokem zalijte běžnou dávku krmiva. U štěňat, která ještě nepřijímají tuhou potravu, je možné roztok podat injekční stříkačkou přímo do tlamy. Nejběžnějším způsobem podání Sabifloru je však pouhé nasypání prášku na krmivo.

 

6) Jak často lze kúru opakovat?

V rámci prevence doporučujeme kúru opakovat 2 – 3x v průběhu roku, u chronicky nemocných psů je možné Sabiflor podávat dlouhodobě.

 

7) Může můj pes jíst Sabiflor dlouhodobě?

Ano, chronicky nemocným psům Sabiflor napomáhá zlepšit jejich celkový zdravotní stav, dlouhodobé podávání je tedy žádoucí.

 

8) Čeká Vás změna prostředí (např. stěhování, dovolená). Mám dát psovi Sabiflor?

Ano, jakákoliv stresová situace je zátěž pro imunitní systém psa a ten je pak náchylnější k různým onemocněním. V rámci prevence a lepšímu vyrovnání se se stresovými faktory doporučujeme zahájit kúru zhruba 1 týden před plánovanou změnou prostředí a pokračovat v užívání Sabifloru po dobu celých 21 dnů.

 

9) Můj pes se chystá na závody. Kdy má začít užívat Sabiflor?

Psům v zátěži doporučujeme 21denní kúru naordinovat před zahájením sportovní sezóny. Poté lze libovolně zopakovat v průběhu sezóny, např. před velkými závody, kdy je na psa kladena extrémní zátěž. V případě, že je pes zraněn, Sabiflor je vhodným doplňkem k naordinované léčbě. Vašemu psovi napomůže rychleji regenerovat a znovu ho tak vrátí do hry.

Zpět do obchodu