Zažij letní dovolenou bez zažívacích potíží a stresu tvého mazlíčka. SABIFLOR ti pomůže!

Ekologický život s mazlíčkem: Jak být zodpovědným majitelem

V současné době je těžké nepodlehnout nátlaku velkých řetězců a možností koupě na jednom místě. Pokud se ale zajímáte o ekologii a udržitelné zdroje, máme pro vás tip. Může se to zdát jako oříšek, ale je to velmi jednoduché.

Jak pečovat o pejska a planetu s láskou pomocí lokálního krmiva

Začít můžete u stravy vašeho pejska. Místo kupování krmiva, které cestovalo přes půl světa, hledejte lokální produkty nebo značky, které se zaměřují na udržitelnou výrobu. Mnoho lokálních výrobců nabízí kvalitní krmivo vyrobené z čerstvých, ekologicky pěstovaných surovin. Samozřejmě můžete vašemu psímu mazlíčkovi připravit domácí jídlo, ale je důležité, aby byla strava vyvážená a obsahovala všechny potřebné živiny - to vám ale nemusíme říkat :-).

Luteoderm_07

Hračky pro pejsky, které zároveň šetří přírodu

Dalším ekologickým krokem může být změna v nakupování hraček. Pejsci nemusí dostávat nové a nové hračky. Mnoho psů bude mít stejnou radost ze starých ponožek nebo provazů, které můžete proměnit v skvělé hračky na tahání nebo aportování. Pokud však chcete koupit novou hračku, hledejte ty, které jsou vyrobené z recyklovaných nebo udržitelných materiálů. Na trhu existuje mnoho ekologicky zaměřených značek, které nabízejí produkty z přírodních materiálů, jako je konopí nebo recyklovaná guma, které jsou nejen bezpečné pro planetu, ale hlavně pro vašeho pejska.

Vybírejte pouze z přírodních surovin

Péče o zdraví vašeho psa je další oblast, kde můžete udělat ekologický krok vpřed. Když hledáte produkty pro péči o srst nebo ochranu proti parazitům, volte ty z přírodních surovin, které jsou šetrné k naší planetě i k psí pohodě. Mezi těmito ekologickými a bezpečnými možnostmi najdete i naše produkty Sabiflor a Luteoderm. Ty jsou plné přírodních ingrediencí a přinášejí to nejlepší pro krásu a zdraví vašeho čtyřnohého kamaráda, přičemž zároveň respektují lásku k naší planetě.

Luteoderm_08 (1)

Jak se zeleně postarat o psí exkrementy na procházkách i doma

Správná likvidace exkrementů je další důležitou součástí ekologického života se psem. Na trhu existují biologicky rozložitelné sáčky, které se v přírodě rozpadnou a nezanechají po sobě škodlivé stopy. Pokud máte zahradu, můžete zvážit zřízení kompostu speciálně pro psí exkrementy, ale dbejte na to, aby byl správně izolován a nebyl používán pro hnojení plodin určených k lidské spotřebě.

Nekupujte, adoptujte

A jednou z posledních rad, nejen ekologických, ale trošku i morálních. Pokud uvažujete o rozšířen rodiny o zvířecího člena, zkuste zvážit adopci z útulku. Tímto krokem nejenže uděláte dobrý skutek, ale také podpoříte snahu o zlepšení podmínek opuštěných zvířat. Mnoho psů v útulcích čeká na svůj nový domov a adopce je skvělý způsob, jak jim jej poskytnout.

 

Ekologický život se psem není jen o velkých gestech, ale především o každodenních malých rozhodnutích a změnách, které mohou mít velký dopad na naše životní prostředí. I ten sebemenší krok směrem k udržitelnějšímu způsobu života, je krokem správným směrem. Užijte si každý společně strávený okamžik s vaším psím kamarádem a buďte hrdí na to, že děláte něco dobrého nejen pro něj, ale i pro naši planetu.