Zažij letní dovolenou bez zažívacích potíží a stresu tvého mazlíčka. SABIFLOR ti pomůže!

Městský psí život: Jak brát psa všude s sebou

Život ve městě s psím kamarádem může být plný dobrodružství a zábavy, ale také vyžaduje trochu plánování a přizpůsobení. Ať už se chystáte na procházku po městských ulicích, nákup nebo dokonce na kávu s přáteli, zde je několik tipů, jak si užít městský život se svým psem a zároveň zajistit, aby byl šťastný a bezpečný.

Vybavení pro psí městský život

Pro pohodlný městský život se psem je klíčová správná výbava. Zkuste investovat do kvalitního vodítka a postroje, které budou pohodlné pro vašeho mazlíčka, ale hlavně budou poskytovat dostatečnou kontrolu v hustém městském provozu. Reflexní prvky na vodítku nebo postroji zvyšují viditelnost při večerních procházkách. A nezapomínejte na cestovní misky a láhev s vodou, aby váš pes zůstal hydratovaný i na cestách.

Výcvik pro život ve městě

Život ve městě může být pro pejsky rušný, aby byl váš pes připraven, je důležité se věnovat jeho výcviku. Zkuste svého pejska připravit na společnost jiných lidí a zvířat, na různé rušivé a pro nejen psy nepříjemné zvuky.

Dog-friendly místa

Před výletem do města se informujte, která místa jsou k pejskům přátelská. V současnosti je mnoho kaváren, obchodů, dokonce i restaurací, které naše čtyřnohé přátele rády uvítají. Vyhledávejte parky a zelené plochy, kde se váš pes může bezpečně vyřádit a socializovat s jinými psy. Některá města nabízejí i speciální psí hřiště určená právě pro tyto účely.

Sabiflor_04

Do MHD s pejskem 

Zjistěte si pravidla pro přepravu psů ve veřejné dopravě ve vašem městě. Některé systémy vyžadují, aby psi byli na vodítku a měli náhubek, zatímco jiné mohou požadovat přepravu v přenosce. Pro delší cesty městem může být vhodná i speciální taška nebo batoh pro psy, který usnadní přepravu menších plemen.

Péče o zdraví ve městě

Městský život může představovat určitá zdravotní rizika, včetně vyšší expozice znečištění a teplejšího asfaltu, který může poškodit psí tlapky. Ujistěte se, že váš pes je pravidelně očkovaný a má preventivní ochranu proti parazitům. V létě se doporučuje chodit na procházky brzy ráno nebo později večer, případně je zkrátit, kdy povrch chodníků není tak horký. Nezapomínejte i na pravidelné doplnění imunity, které můžete přenechat našemu Sabifloru. A pokud vašeho pejska trápí obtíže s chlupy, tak sáhněte po Luteodermu.

Sabiflor_03

Život se psem ve městě může být oříšek pro vás oba. Klíčem je připravenost, výcvik a znalost míst, kde jsou vaši čtyřnozí přátelé vítáni. S trochou plánování můžete společně prozkoumávat městský ruch, užívat si nových zážitků a posilovat vazbu mezi vámi a vaším psem.