Využij dopravy ZDARMA při nákupu nad 1700 Kč

Pylová sezóna je tu. Potřebuje kapesník i váš pes?

Jaro je tu a s ním i pylová sezóna. Na ulicích a v parku se rozléhá kýchání a hemží se to lidmi se zarudlýma očima a kapesníkem. Jak to, že psi neslzí a smrkat nepotřebují? A jak je to s pylovou alergií u nich?  

Alergie se u psů projevuje jinak. Slzení, rýma nebo alergické astma u nich nejsou příliš častými příznaky pylové alergie.psí alergeny Pokud ale vidíte, že se pes začíná častěji drbat, má zarudlá místa na kůži nebo objevíte pupínky či šupinky, je dobré zpozornět. Pokud jste navíc v nedávné době neudělali změnu krmiva a víte, že pejsek nemá blechy, pylová alergie je velmi pravděpodobnou příčinou.  

Jaké stromy dávají našim čtyřnohým parťákům zabrat nejvíce? 

Kvetoucí olše, lísky a později i břízy jsou nejčastějším původcem trápení. To, na jaké alergeny je náš pes citlivý, je ale velmi individuální, někdy stačí proběhnutí po rozkvetlé louce a komplikace je na světě. Z úst veterináře pak pravděpodobně uslyšíte diagnózu: atopická dermatitida. Ta trápí až 8 % psů.  

Jak mohu alergikovi pomoci? 

Pokud víte, na jaký alergen je pejsek citlivý, je vhodné se mu co nejvíce vyhýbat. V období, které je pro psa nejhorší, můžete zkrátit procházky, případně se porozhlédnout, zda ve svém okolí nemáte místo k venčení, kde toho tolik nekvete. 

Základem je ale zabránit vzniku sekundární infekce. Místo na kůži, které ho svědí, si začne urputně vylizovat, vykusovat i škrábat a to je velký problém. Kvasinková infekce na sebe nenechá dlouho čekat. Spot pak hnisá a mokvá. Proto se pokuste minimalizovat drbání. U komplikovaných případů veterináři často volí kortikosteroidy, které mají při dlouhodobém podávání spoustu nežádoucích účinků, jako jsou zvýšený apetit, atrofie svalů a ukládání tuků v oblasti břicha, zvětšení jater a zvýšení jaterních enzymů, snížení imunity, zhoršení kvality kůže i srsti, zvracení, průjem, zhoršená srážlivost krve a mnoho dalších. 

 Existuje přírodní alternativa?

Ano, tím zázrakem je extrakt z listů olivovníku. A protože má množství příznivých účinků, je ideální ho přidávat do krmení dlouhodobě. U pejsků, kteří nemají alergické projevy tak silné či už se povedlo zažehnat kritické rozškrábání a infekci, může být dokonce tím jediným “lékem”, který nasadíte. 

Extrakt z listů olivovníku je totiž přírodním antibiotikem s hojivými účinky a funguje i proti kvasinkám.  U psíků se silnou alergickou reakcí je vhodným doplňkem k medikaci od veterináře, je však dobré podání vždy pro jistotu zkonzultovat. Je možné ho do krmení přidávat také jedincům, kteří alergii nemají vůbec, zde podpoří kardiovaskulární systém i kvalitu kůže a srsti. To ocení třeba majitelé výstavních psů. 

Že jste o olivovém extraktu slyšeli hlavně ve spojení s kardiovaskulárními problémy? Ano, to je benefit většiny extraktů na trhu. V našem Luteodermu ale najdete poklad, speciální variantu extraktu, která je přirozeně bohatá na látku luteolin-7-o-glukosid. Má protizánětlivé účinky a zároveň snižuje množství prozánětlivých látek, které v kůži pejsků s atopickou dermatitidou vznikají. Luteolin-7-o-glukosid přirozenou cestou blokuje vznik PGE2, což je prostaglandin, který se ve velké míře tvoří v místě zánětu. Za pomoci extraktu v Luteodermu lze přírodní cestou snížit množství vznikajícího PGE2 až o 50 %, a to bez vedlejších účinků kortikosteroidů. Luteoderm je tak ideální pomocník v boji nejen s pylovou alergií. Je vhodný k dlouhodobému užívání. Objevte sílu olivového extraktu, který má o 400 % větší antioxidační účinek než vitamin C a o 200 % větší než zelený čaj. 

S Luteodermem budete Rexe drbat už jen vy! V nabídce najdete také Luteoderm kúru za zvýhodněnou cenu, která střednímu pejskovi vydrží na 3 měsíce!