Zažij letní dovolenou bez zažívacích potíží a stresu tvého mazlíčka. SABIFLOR ti pomůže!

Jarní úklid v psím organismu. Zázračné nukleotidy pije každý kojenec. Zná jejich sílu i váš pes?

Jsme to, co jíme. To už jste v životě slyšeli určitě několikrát. Jenže tohle tvrzení platí i pro naše psy. Jen s tou výjimkou, že o tom, co pejsek dostane do misky nerozhoduje on sám, ale my lidé. Dnes se nebudeme věnovat tématu, jestli jsou lepší granule, konzervy nebo krmení syrovým masem. Názorů na tuto problematiku jsou plná diskuzní fóra a mezi pejskaři působí doslova jako tikající bomba. Každá z metod krmení má logicky svá pro a proti. Pojďme si dnes ale povědět něco o výživové nadstavbě, o tom, jak můžeme pejskovi pomoci vyrovnat se s různými situacemi a onemocněními, nezávisle na tom, zda má v misce granule nebo maso.

 

Existují totiž látky, jejichž přidání do krmiva má na pejska blahodárný vliv. S produkty na podporu kloubů se už setkal asi téměř každý z nás. Věděli jste ale, že můžete pejskovi pomoci, aby také rychleji regeneroval, zlepšily se mu jaterní funkce a střevní obtíže byly nenávratnou minulostí? Aby jeho imunita byla v plné síle a mohli jste si spolu užít spoustu nejen jarních dobrodružství?

 

Dejte patogenním bakteriím červenou!

Průjmy, zánětlivá onemocnění, snížená imunita. Co je spojuje? Střevo, respektive jeho obyvatelé. Zdravá střeva = silná imunita. Tuto rovnici slýcháme dnes a denně v reklamách na produkty pro lidi. Platí to však i v případě psů. Konkrétněji můžeme mluvit o tzv. “střevním mikrobiomu”. Jedná se o společenství všech mikrobů, které se ve střevě psa nacházejí. Najdeme tam jak ty zdraví prospěšné, tak i ty nežádoucí. A o tom, jak se bude náš pes cítit, rozhoduje jejich vzájemný poměr. 

Jak můžeme ty zdraví prospěšné bakterie podpořit?

Tvrzení jsme to, co jíme”, můžeme aplikovat i v tomto případě. To, co náš pes jí = odpovídající bakterie mu ve střevech žijí. Dejte mu potravu, kterou prospěšné bakterie milují. PREBIOTIKA. Skvělou volbou může být inulin, fruktooligosacharid izolovaný z kořene čekanky, díky kterému se zdraví prospěšné bakterie mohou množit a tím nepřímo tlumit růst patogenních kmenů.

Untitled (3)

Jaterní detox a rychlejší regenerace

Existují ještě nějaké další ingredience, které mého pejska podpoří a mají vliv na zdraví hned několika orgánů zároveň? Jednoznačně ano!

Tou super ingrediencí jsou NUKLEOTIDY

Že jste o nich ještě nikdy neslyšeli? Přesto měl zřejmě každý z nás tu čest pocítit jejich blahodárné účinky již v útlém dětství. Nukleotidy jsou totiž ve velkém množství zastoupeny v lidském mateřském mléce. To je i důvod, proč nacházejí své uplatnění v těch nejkvalitnějších produktech dětské výživy.

Úloha nukleotidů je nezastupitelná. Podílejí se na krvetvorbě, obnově kůže a sliznic nebo na regeneraci tkání. Strava obohacená o nukleotidy také prokazatelně zlepšuje funkci jater. 

Pro obnovu každé buňky v těle je třeba miliarda nukleotidů. To zní jako poměrně vysoké číslo. Kde je tedy vzít? Dobrým zdrojem nukleotidů je maso, mořské ryby, luštěniny nebo ovčí mléko. Co když ale psa krmíme granulemi a nemáme možnost mu pravidelně do krmení přidávat mořské ryby? Výzkumy se shodují na tom, že pro oslabený organismus psa je výhodnější, když dostává nukleotidy již hotové, například formou výživového doplňku. Jeho tělo tak nemusí vynakládat další energii na jejich syntézu a může se naplno věnovat regeneraci.

Přemýšlíte, jak tyto dvě super ingredience zařadit do psího jídelníčku? První možností je vaše kulinářské umění, kdy budete pejskovi vařit ze surovin, které jsou na nukleotidy a fruktooligosacharidy bohaté. Druhou možností je sáhnout po Sabifloru. Sabiflor obsahuje fruktooligosacharidy a nukleotidy v unikátní kombinaci a pomůže pejskům s rychlejší regenerací, rekonvalescencí a zlepšením orgánových funkcí. Je vyráběn v České republice ze surovin v kvalitě vhodné pro lidi a jeho dávkování je opravdu snadné. Stačí přimíchat obsah 1 sáčku do krmiva a můžete podávat. Malým pejskům je možné dávku snížit na polovinu. A nemusíte mít obavu, na Sabifloru si pochutnají i ti největší mlsouni, co jen tak něco nezbaští. Někteří k tomu nepotřebují ani granule.